Web Sitem hk.da

Web Sitem hk.da;

Bu site niye yayında?

Birinci nedeni, günümüzde internet üzerinden bilgiye çabuk ulaşılabilmesidir. Yoğun bir emek ve uzun araştırmalar sonucu yazdığım "NALLIHAN" adlı kitabımdan daha çok okurun yararlanmasını sağlayabilmek içindir.

İkinci neden ise; telif hakları. Nallıhan Vakfı (Özel Sayı) Dergilerine yazdığım makalelerden ve “Nallıhan” adlı kitabımdan yapılan alıntılarda kimi web siteleri kaynakça gösterip adımı yazdılar, kimileri yazmadılar. Yazmayanlardan bazıları uyarı sonucu da olsa yazdılar.

Beklentim; yazılarımdan, Nallıhan adlı kitabımdan ve  www.mesutsener.com.tr  den alıntı yapanların, Telif Hakları Yasası uyarınca gereğini yapmalarıdır.

Mesut Şener 
10 Mayıs 2011
Ümitköy

***

Sitenin yayına başlamasıyla gelen iletilerden birini sizlerle paylaşmak sistiyorum.

"Sevgili Mesut Abi,

Titizlikle hazırladığın ve lütfederek bana da ulaştırdığın kitabını büyük bir zevkle okumuştum. Tarihin doğru kaynaklarla pekiştirildiği kitabının ardından, hazırladığın bu site, kültürün kuşaktan kuşağa aktarılan bir yapı olduğunu bana yeniden anımsattı. Üstelik insanın doğduğu değil doyduğu yeri memleket saydığı bu küresel çağda "vefa" nın bozasıyla ünlü bir semt adı olmadığını bir kez daha gösterdin. Tarihe doğduğun mekanla ilgili düştüğün bu kayıt, senin adını da ölümsüzleştirdi. Sağlıkla ve sevdiklerinle kal... Kalemin hep işlek olsun..."           

Murat Aksoy
Prodüktör
TRT Yapım Koordinatörlüğü
27 Haziran 2011